Upravit stránku

Dlaha fibulární distální je určena k úhlově stabilní osteosyntéze distálního konce fibulární kosti, především k ošetření zlomenin typu 44 – A1, A2, B1, B3, C1, C2, C3 dle Müllera.

Dlahy jsou vyrobeny z titanové slitiny Ti6Al4V (ISO 5832-3) nebo oceli 1.4441 (ISO 5832-1).

Dlahy jsou opatřeny dvěma druhy otvorů pro šrouby:

  • Oválný otvor slouží pro přichycení dlahy ke kosti a případně ke korekci její polohy vzhledem k distálnímu konci fibuly. V tomto otvoru se používají výhradně kortikální šrouby Ø 3,5 mm s hlavičkou Ø 6 mm.
  • Uzamykatelné otvory jsou určeny pro uzamykatelné šrouby Ø 3,5 nebo Ø 2,7 mm s hlavičkou Ø 5 mm a slouží k fixaci jednotlivých fragmentů.

Dlahy úhlově stabilní

Systém úhlově stabilních dlah vychází z principu vnitřního fixátoru. Pomocí pevného spojení šroub-dlaha je dosaženo úhlově stabilního spojení dlahového systému s kostí. Tím je pře­nesena část zatížení dlahového systému ze spojení šroub-kost na spojení šroub-dlaha. Díky tomu je možné systém úspěšně použít i v méně kvalitní a osteoporotické kosti.

Pokud použijete úhlově stabilní dlahu s uzamykatelnými šrouby, dlaha a šrouby dohromady vytvoří pevný systém. Dlaha nemusí být ke kosti přitisknuta, proto nedochází k oslabení krevního zásobení kosti. Uzamykatelné šrouby mohou být zaváděny monokortikálně, aniž by byla oslabena pevnost sestavy nebo fixace zlomeniny, protože šrouby jsou pevně ukotveny v dlaze.

Kontaktujte nás

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.