Upravit stránku
05. 06. 2017

Předání daru českých firem vojenské nemocnici King Hussein Medical City v Ammánu
 

Dne 22. května 2017 se v jordánském Ammánu uskutečnil pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektu PROPED slavnostní akt předání daru zdravotnického zařízení od českých firem MEDIN, LINET a EMBITRON.

Slavnostního předávacího aktu se zúčastnili čelní představitelé jordánského královského zdravotnictví genmjr. Muin Habashneh, ředitel „Královských lékařských služeb“, genmjr. Ali Obeidate, zástupce ředitele nemocnice King Hussein Medical City, a dále odborní pracovníci, lékaři a zdravotní sestry uvedené nemocnice. Za českou stranu se spolu s NMSED M. Tlapou účastnil velvyslanec Petr Hladík, pracovníci ZÚ a zástupci participujících českých firem (na první fotografii za firmu MEDIN Ing. Petr Komers, projektový manažer).

Předané zdravotnické zařízení umožní nejen poskytnutí kvalitních lékařských služeb širšímu počtu jordánských pacientů, ale bude také demonstrovat kvalitu českých zdravotnických výrobků a podpoří rozšíření dobrého jména českých výrobců v Jordánsku. Do užívání vojenské nemocnice byla předána česká zdravotnická zařízení, která dle prvních reakcí vzbudila velký odborný zájem. Současně bylo předání využito k prezentacím firem a navázání kontaktů jejich zástupců s personálem nemocnice KHMC. Z rozhovorů uskutečněných po předání zdravotnického zařízení vyplynuly další konkrétní akce uvedených českých firem ve spolupráci s KHMC.

Před oficiálním předáním lékařských zařízení oznámil ředitel nemocnice genmjr. Ali Obeidate, že dostal písemný souhlas velení „Královských vojenských nemocnic“ k tomu, aby Česká republika byla zařazena do seznamu zemí, které mohou nabízet zařízení do tendrů vojenské nemocnice KHMC.

Tímto prohlášením bylo dosaženo cíle PROPED a české zdravotnické firmy se dostaly do prestižního segmentu vojenských nemocnic v Jordánsku.

 

Více informací o tomto projektu naleznete také na webových stránkách ZÚ a portále businessinfo.cz.