Upravit stránku
09. 11. 2018

Třináct nových monitorů dechu má od středy 7. 11. 2018 k dispozici novorozenecké oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě. Dar v hodnotě 26 000,- Kč nemocnici předala Nadace Křižovatka. Zbrusu nové monitory dechu si převzal primář dětského oddělení MUDr. Martin Chalupský a vrchní sestra dětského oddělení Soňa Svatoňová. Přístroje byly zakoupeny z finančních darů, které poskytly společnosti České dráhy a MEDIN.

„Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celé České republice,“ popsala ředitelka nadace Štěpánka Pokorníková.     

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS (syndrom náhlého úmrtí kojenců) a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense. Tento monitor je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Monitor dechu hlídá nejen zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka. V případě potíží okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc dospělého, který může včas poskytnout dítěti první pomoc.