Upravit stránku

Jedno z největších a nejvýznamnějších odborných setkání chirurgů České i Slovenské republiky se uskutečnilo již po devatenácté v prostorách hotelu Skalský dvůr ve dnech 11. a 12. května 2017. Kongresu se zúčastnilo padesát dva přednášejících a kolem čtyř stovek účastníků z řad odborných lékařů. Sesterskou sekci naplnilo více než 70 sester.

Firma MEDIN byla již tradičně generálním partnerem této akce.

Odborný program byl již tradičně rozdělen na chirurgickou a traumatologickou část. Pro účastníky konference byl připraven také zajímavý doprovodný program. Měli možnost nahlédnout do Muzea nové generace na Zámku Žďár a byl pro ně připravený koncert Spirituál kvintetu v nádherných prostorách baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše.

Akce byla garantována Výborem České chirurgické společnosti České lékařské společnosti J. E. Purkyně a Výborem Slovenskej chirurgickej spoločnosti. Po odborné stránce akci zajišťovali lékaři chirurgického a traumatologického oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě ve spolupráci s představiteli odborných lékařských společností: prof. MUDr. Zdeněk Kala, Ph.D., prof. MUDr. Jozef Radoňak, CSc., prim. MUDr. Alena Schmoranzová, doc. MUDr. Igor Čižmář, doc. MUDr. Silvia Vajcziková. Pravidelným hostem byl prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc.

Další podrobnosti najdete na www.setkanichirurgu.cz.

1
2